Może dzięki tej wiedzy uratujesz komuś życie.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają alergie lub np. celiakię, ale oczywiście nie tylko. Na iPhonie jest ikona z serduszkiem gdzie można wpisać swoje dane dotyczące chorób, notatek zdrowotnych, alergii i reakcji.

Kartę medyczną można wyświetlić na zablokowanym iPhonie, stukając w Alarmowe, a następnie w Karta medyczna.

Wspaniałe rozwiązanie o ile ktoś się domyśli, że takie rozwiązanie istnieje oraz co może znaleźć w takiej karcie medycznej.

W karcie można również dodać kontakt alarmowy, jeśli tracimy przytomność osoba, która chce nam pomóc klika w kontakt alarmowy, który ustawiliśmy i mimo zablokowanego telefonu może zadzwonić. Rozwiązanie jest bardzo ciekawe, ale czy praktyczne tego nie odkryłam. Na pewno najlepiej dodatkowo nosić opaskę na rękach dotyczącą alergenów.

W Karcie medycznej powinny znajdować się nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, data urodzenia, czy grupa krwi. Dane te mogą okazać się bardzo przydatne w nagłych przypadkach, na przykład silnej reakcji alergicznej lub ataku choroby.

Aby dostać się do karty medycznej, gdy telefon jest zablokowany wystarczy przesunąć palcem po ekranie z lewej w prawo, tak aby pojawiło się pole, w którym wpisujemy kod PIN, a następnie kliknąć na „Alarmowe” i „Karta medyczna”.

Wydrukuj