Jak zawsze chciałam się bardzo dobrze przygotować przed wyjazdem, więc zabrałam ze sobą bezglutenowy chleb, przekąski itp. Wszystko niepotrzebnie. Londyn (centrum) jest znakomity pod kontem dostępności bezglutenowego jedzenia.

W Londynie są pięknie oznaczone bezglutenowe restauracje. Niestety aby zjeść trzeba wcześniej zarezerwować stolik. W sklepach M&S Foods są dostępne bezglutenowe tortille oraz inne gotowe produkty. Wydają się trochę tłustsze, albo inaczej… pełne majonezu, do którego nie przywykłam w takich ilościach. W hotelu, jeśli jest śniadanie oczywiście zawsze można poprosić jajka w skorupkach, co też uczyniłam lub sery itp.

Przed przyjazdem zatelefonowałam do hotelu, aby upewnić się czy będzie coś dla mnie do jedzenia. Pani poinformowała mnie, że z bezglutenowym jedzeniem nie ma problemu. Miała racje.
Przed wyjazdem warto zainstalować sobie aplikacje, które pomagają znaleźć restauracje GF.
Ja bardzo dużo zwiedzałam, więc zaopatrzyłam się w owoce i przekąski, co bardzo polecam.  Mam wrażenie oraz doświadczenie, że w Londynie bycie na diecie bezglutenowej jest o wiele łatwiejsze, mam na myśli dostępność bezglutenowych produktów. Cenowo jest odrobinę drożej niż w Polsce. Poza tym bardzo polecam Londyn do zwiedzania, bardzo piękne miejsce.

 

Print Friendly, PDF & Email